צילום חתונות

Photojournalism - הצלמים שתיעדו את האירוע המתינו לזוג בחופה כדי לתעד אותם צועדים לחופה, ואני ליוויתי אותם לצד השביל, כשהם מביטים בהתרגשות אל עבר החופה.... 

 צילום חתונה - צילום אמנותי או רק תיעוד

לזוגות רבים יש ציפייה שתמונות החתונה שלהם יהיו מיוחדות במינן, ש"יתפסו את הרגע" ש"יספרו את הסיפור"... מצד שני, מכיוון שמדובר באירוע חד פעמי, יש ציפייה שכל רגע יתועד, ובסוף הערב יהיו לזוג מאות תמונות למזכרת...

 

תמונות ש"מספרות את הסיפור" שייכות לז'אנר בצילום שנקרא Photojournalism, שצמח דווקא מתוך צילום עיתונאות של אירועים חדשותיים.

 

מה ההבדל ומה הקשר לצילום חתונות?

צילום קלאסי של אירוע הוא למעשה תיעוד של האירוע, צילום של מקבץ תמונות שמספרות את מה שקרה באירוע, דקה אחר דקה. לעומת זאת, בצילום בסגנון Photojournalism מספיקה תמונה אחת, משמעותית ואותנטית שמספרת את הסיפור השלם, מה שנקרא "לתפוס את הרגע". הדגש בסגנון הזה הוא על השילוב של אמנות עם אותנטיות, לא מדובר בתמונות מבוימות.

 

איך "תופסים רגע"? ממתינים לו בסבלנות ובדריכות - דקות, לפעמים שעות... גדולי הצלמים בעולם חיכו לפעמים ימים לרגע שבכלל לא הגיע...

 נשמע מעניין? בואו ניפגש ונדבר

Photojournalism בצילום חתונות

הז'אנר הזה הגיע גם לחתונות... בעיקר בחו"ל.

ביום החתונה, כשהצלם מגיע, הוא מיד מתחיל לצלם. יש לו סדרה של תמונות שחייבות להיות מצולמות ואסור לו לפספס (הכנות, צילומי חוץ, קבלת פנים, טקס הכתובה, טקס החופה, הסלואו הראשון, המסיבה), בוודאי שאין לו זמן לשבת ולחכות למשהו מעניין שיקרה.

אבל... כדי לצלם חתונה בסגנון Photojournalism ולקבל תמונות אותנטיות ומיוחדות, צריך צלם נוסף שלא עסוק בתיעוד האירוע. מכיוון שהוא לא טרוד בתיעוד, הוא יכול להגיע עם המצלמה למקומות וזוויות, שצלם שמתעד את האירוע לא יכול להגיע אליהם, ויש לו מרווח נשימה כדי להמתין בסבלנות וללכוד רגעים מיוחדים בעדשת המצלמה.

 

אני מצלם חתונות באחד משני "כובעים" לפי העדפת הזוג

1. כובע של צלם מתעד - ואז עיקר העבודה שלי היא תיעוד האירוע לפרטיו, אבל... מכיוון שבעיניי צילום חתונה הוא מקצוע שבהכרח יש בו אלמנט אמנותי, אני תמיד מוצא את המקום להכניס טאצ' אמנותי.

2. כובע של צלם בסגנון Photojournalism - ואז אני מצטרף לצוות צילום שמתעד את האירוע, מחפש זוויות מעניינות וייחודיות לצילום, וממתין בסבלנות לרגעים קסומים שקורים...

אם חשוב לכם לקבל מזכרת אותנטית מהאירוע על פני תמונות של אנשים שמחייכים למצלמה, אני ממליץ בחום לשלב בצוות הצילום (או להוסיף אליו), צלם שיצלם את האירוע בסגנון Photojournalism.

גלריית תמונות

על רחבת הריקודים

על רחבת הריקודים

בדרך לחופה

בדרך לחופה

בדרך לחופה

בדרך לחופה

על רחבת הריקודים

על רחבת הריקודים

חופה

חופה

חופה

חופה

על רחבת הריקודים

על רחבת הריקודים

על רחבת הריקודים

על רחבת הריקודים

על רחבת הריקודים

על רחבת הריקודים

על רחבת הריקודים

על רחבת הריקודים

קבלת פנים

קבלת פנים

קבלת פנים

קבלת פנים

אהבתם ? בואו ניפגש ונדבר