אין עדיין תגים.

חיפוש בבלוג לפי תגיות

בחירת מקום לחתונה

הצד שלו

המקום שתתחתנו בו מאוד חשוב. לכל מקום יש את האנרגיה שלו וזה משפיע על ההתחלה שלכם כזוג נשוי ועל האירוע כולו.

בחירת מקום לאירוע הוא תהליך.

יומיים אחרי ששלפתי את הטבעת, קרן כבר ארגנה לנו 2-3 פגישות בשבוע בגני אירועים רלוונטיים.

באחד מהם כמעט סגרנו, שתי חברות של קרן התחתנו שם אז ידענו שמדובר במקום יפה ואיכותי, אבל איכשהו, לא הרגשתי שזה המקום שלי, וגם התהליך עם אשת המכירות לא זרם...

בערב שבו הלכנו עם ההורים שלי כדי לעבור על החוזה, ניסו ללחוץ אותנו לקבל החלטה סופית בטענה שנותר רק תאריך אחד במחיר שפוי ואחריו, המחירים כבר מזנקים משמעותית.

אני העדפתי שלא לקבל החלטה בשעה מאוחרת של הלילה ותחת לחץ, וסיכמנו, שלמרות ש"נשאר רק תאריך אחד" נקבל החלטה למחרת בבוקר בידיעה שאולי "נפסיד".

אני מאמין שמה שצריך לקרות קורה ואם זה המקום שלי, הוא יישמר לי עד הבוקר...

האמת היא, שהתעוררנו לבוקר שלא ציפינו לו, ונאלצנו לדחות את החתונה ואת כל ההכנות במספר חודשים, כך שכל מה שהיה ערב לפני לא היה רלוונטי...

בחרנו שלא לחזור לשם, הלכנו למקום שלנו "עדן על המים"...

המסקנה שלי מכל זה היא לא למהר בבחירת המקום, כשתגיעו למקום שלכם אתם תדעו.

אל תתרגשו מהלחץ של בעלי האולמות והגנים לסגור מהר, אם יהיה להם ערב פנוי בתאריך שנוח לכם, הם יסגרו איתכם.

כשמחפשים מקום לחתונה לפעמים יש תחושה שהזוג ב"עמדת נחיתות" כי הוא "צריך" את המקום, אבל חשוב לזכור שיש פה הדדיות. בואו לא נשכח שעשרות אולמות וגני אירועים עומדים מיותמים בעונת החורף...

עדן על המים

הצד שלה

בחירת המקום לאירוע הוא החלק החשוב ביותר כי הוא העוגן לשאר הדברים – כאשר סוגרים מקום, סוגרים את התאריך, ושאר ההכנות מתכנסות לתאריך שנבחר.

לפני שאתם יוצאים למסע אחר המקום שלכם, חשוב לבצע הערכה (גסה, אך ריאלית) של מספר המוזמנים.

מספר המוזמנים משפיע באופן ישיר על בחירת המקום וכמובן על עלות המקום.

כמו כן, חשוב שתחליטו ביניכם על מיקום גיאוגרפי של מקום האירוע, כך שלכולם יהיה נוח להגיע – ובמיוחד לכם – החתן והכלה. אנחנו בחרנו להתחתן ממש ליד הבית, שם גם גרים רוב האורחים שלנו.

אחרי שמצאתם מקומות פוטנציאליים ורגע לפני שאתם מכתתים רגליים, כדאי לעשות שיחה טלפונית מקיפה כדי לברר פרטים שקריטיים עבורכם, לפני שאתם מטריחים את עצמכם להגיע.

מה חשוב לשאול בשיחה הטלפונית?

זה כמובן אינדיבידואלי כי לכל אחד חשוב משהו אחר.

לנו היו כמה דברים שהם "דרישות סף" מבחינתנו ואלה היו השאלות ששאלנו:

 1. מספר מינימום של אורחים – לנו הייתה חתונה קטנה ולכן היה לנו חשוב לדעת שהמקום מקיים חתונות בסדר גודל שלנו.

 2. רישיון עסק בתוקף – רישיון עסק מבטיח את זה שהמקום עומד בסטנדרטים שנקבעו מבחינת תברואה, בטיחות,תחזוקה וכיו"ב. לנו היה חשוב להתחתן רק במקום מסודר שיש לו רישיון עסק. משרד הפנים מפרסם מדי מספר חודשים "רשימה שחורה" של כל אולמות האירועים והגנים שפועלים ללא רישיון עסק. כדאי להיכנס ולבדוק.

 3. כשרות – אנחנו מאמינים שאיש איש באמונתו יחייה, אבל כשמתכננים אירוע למשתתפים רבים, כדאי להתחשב באורחים שהכשרות חשובה להם. בנוסף, אנחנו התחתנו בטקס דתי, ובדרך כלל הרבנים המחתנים לא מסכימים לערוך טקס דתי במקום שלא שומר על כשרות.

 4. קייטרינג - כמעט בכל המקומות היום יש "קייטרינג הבית", מה שזה אומר שברגע שסגרתם מקום, סגרתם עם קייטרינג ספציפי. בחלק מהמקומות מסכימים להשכיר את המקום ולהביא קייטרינג אחר שהזוג מעדיף, אבל לדעתי זה יוצר יותר מדיי לוגיסטיקה ויש מצב שבסוף זה גם יהיה יותר יקר (אנחנו אפילו לא ניסינו את האופציה הזו). אז – מכיוון שאוכל בחתונה הוא חלק מאוד חשוב, ולמעשה אנחנו "שבויים" של הקייטרינג, כדאי לשאול כבר בטלפון עם איזה קייטרינג המקום עובד ולחפש המלצות וחוות דעת.

כשמגיעים למקום...

כדאי להגיע בשעות הערב (אם החתונה שלכם מתקיימת בערב) ורצוי בערב שבו מתקיימת חתונה, כדי שתוכלו לראות את הדברים ב LIVE.

נציגי המקום בדרך כלל יקבלו אתכם בסבר פנים יפות, וכבר יראו ויסבירו – אל תדלגו על כניסה לשירותים... חדרי שירותים מעידים הרבה על התנהלות וניקיון של מקום. ממליצה לבקר גם בחדר "חתן כלה". החדר שלנו היה נראה כמו צימר קטן, וזה היה כיף...

אחרי הסיור, כשתשבו לעבור על כל הדברים, אם רישיון עסק ותעודת כשרות חשובים לכם, אל תתביישו ובקשו לראות אותם ולוודא שהם אכן בתוקף.

כמה דברים חשובים שכדאי לשים אליהם לב בחוזה

 1. רישיון עסק, תעודת כשרות.

 2. עד מתי ניתן לקיים את האירוע, והאם הארכת האירוע כרוכה בתשלום?

 3. האם במקום פועל גנרטור?

 4. האם יש הדברה? (חשוב בקיץ בחתונות שמתקיימות בחוץ)

 5. האם יש אבטחה ואיש ניקיון לשירותים בכל הערב?

 6. כמה אנשי צוות יהיו במקום?

 7. האם יש חניה לאורחים ללא תשלום?

 8. סוג האירוח - מזנונים או הגשה?

 9. כמה עמדות יהיו בקבלת הפנים?

 10. האם ניתן להביא אלכוהול באופן פרטי? ברוב המקומות אין עם זה בעיה, שמעתי על מקומות שמבקשים תוספת במחיר עבור "מזיגה" (אבל לא נתקלתי בהם באופן אישי).

 11. האם ניתן להביא ממתקים, ארטיקים וכיו"ב? ברוב המקומות מרשים להביא אם מדובר בחבילות סגורות עם אישור על כשרות.

 12. האם בקבלת הפנים יש דיילות שמקבלות את פני האורחים?

 13. סוג החופה – מה מקבלים מהמקום ללא תוספת תשלום, ועבור מה נדרש תשלום נוסף. ברוב המקומות חופה מסורתית (פרוכת וארבעה עמודים) ניתנת ללא תשלום, בחלק מהמקומות "חופה יפנית" כרוכה בתשלום נוסף.

 14. עיצוב שולחנות, סידורי פרחים ועוד – ברוב המקומות יש עיצוב סטנדרטי, אבל הסטנדרט בין מקום למקום שונה... תבינו בדיוק מה אתם מקבלים ומה נדרש מכם להוסיף. כמו כן, כדאי לשאול אם אפשר להביא תוספות עיצוב באופן עצמאי – בחלק מהמקומות יזרמו איתכם, ובחלק יאמרו לכם שכל תוספת עיצוב תיעשה רק באמצעות מעצב המקום.

 15. הגברה ותאורה.

 16. די ג'יי וצלם - כמעט לכל האולמות והגנים יש "רשימת מומלצים" או "דילים" שסגרו עם הספקים. בדקו מה קורה אם אתם מעוניינים לסגור אם ספק שלא ברשימה של המקום (יש מקומות שמבקשים תוספת תשלום ויש כאלה שלא מסכימים להביא ספק שלא מהרשימה, אני אישית לא נתקלתי בזה).

 17. אפקטים וגימיקים - מה מותר ומה אסור (אצלנו למשל הרשו הכל חוץ מקונפטי... לא שהתכוונו להביא).

 18. נגישות לנכים - פחות רלוונטי לחוזה עצמו, אבל פרט חשוב במידה ויש לכם אורחים שזקוקים לנגישות.

 19. מה קורה במקרה של ביטול? מה נדרש מהזוג לשלם במידה שביטל את העסקה, ומה קורה במידה שהאולם / גן מבטל את האירוע מכל סיבה שהיא.

 20. עלויות – חשוב שתבינו מה העלות לאורח (לא למנה), ומה העלות הכוללת לאירוע לאחר תוספת מע"מ (לפעמים מציגים את המחיר ללא מע"מ ואז זה נראה זול יותר). כמו כן, חשוב שתבינו מה נכלל בעלויות המקום ומה נדרש מכם להוסיף, כל זה כדי שלא יהיו לכם הפתעות בהמשך.

נראה לי שעברתי על הכל... תכל'ס - הכי חשוב שתהיה לכם אנרגיה טובה כשאתם נכנסים למקום, ושאתם סומכים על צוות העובדים של המקום שהכל יעבוד כמו שצריך.

#תכנוןחתונה #ארגוןחתונה #חתונהקטנה #ארגוןחתונהקטנה #גןאירועים #אולםאירועים